حسابداری شرکت ها
موسسه حسابداري و خدمات مالي تراز پردازان طاها با بکارگیری حسابداران مجرب آمادگی انجام کلیه امور حسابداری اشخاص و شرکت های تجاری و موسسات غیرتجاری را دارد. انجام کلیه امور حسابداری از تنظیم دفاتر قانونی و ثبت اسناد و تهیه صورتهای مالی و تهیه گزارشات مالی و بستن حسابها و تنظیم اظهارنامه مالیاتی تا رفع اختلافات مالی و دفاع مالیاتی و مشاوره در خصوص معافیتهای مالیاتی و … در تراز پردازان طاها صورت می پذیرد، حسابداری شرکت های سهامی خاص و مسئولیت محدود و تضامنی و تعاونی و شرکت های پیمانکاری و خدماتی و مشاوره و بازرگانی و تجاری.
اظهارنامه مالیاتی
اظهارنامه مالياتي در واقع کارنامه مالي يک سال کاري شرکت يا شخص مي باشد که جهت محاسبه ماليات به اداره دارايي ارايه مي گردد.
در واقع در ايران ماليات به دو صورت خوداظهاري و يا علي الراس محاسبه مي گردد. در سيستم خود اظهاري شخص حقيقي يا حقوقي خود اعلام مي نمايد که چه مقدار درآمد داشته و چه مقدار بايد ماليات پرداخت نمايد براي اين منظور اظهارنامه اي تکميل کرده که شامل کل درآمد ها و کل هزينه و استهلاکات و حقوق کارمندان و . . . مي باشد و معافيتهاي مالياتي را محاسبه نموده و در نهايت مبلغ ماليات ساليانه نيز قيد مي گردد.
مالیات بر ارزش افزوده
مطابق ماده ۳ قانون مالیات برارزش افزوده مصوب سال ۱۳۸۷ ارزش افزوده عبارت است از تفاوت بین ارزش کالاها و خدمات عرضه شده با ارزش کالا و خدمات خریداری یا تحصیل شده در یک دوره معین می باشد.
برای مثال در تهیه نان ابتدا گندم خریداری شده مثلا به مبلغ ۱۰ تومان ولی در نهایت پس از تولید و فرآوری آن، گندم تبدیل به نان می شود که به مبلغ ۱۰۰ تومان فروخته می شود. مبلغ ۹۰ تومان اختلاف حاصل ارزش افزوده محسوب می شود و مالیات بر ارزش افزوده از روی همین قسمت افزوده شده دریافت می شود.
برای پرداخت مالیات برارزش افزوده می بایست به صورت جداگانه در دارایی ثبت نام کرد یعنی به صرف تشکیل پرونده دارایی نمی توان مالیات برارزش افزوده را پرداخت کرد بلکه باید در حوزه مالیاتی در قسمت مالیات برارزش افزوده ثبت نام کرده و مالیات آن را پرداخت کرد.
ثبت شرکت
شرکت یک قرارداد است بین شرکا که از سود حاصل منفعت ببرند و در واقع شرکت یک بنگاه تجاری است که اعضای آن در سود ومنفعت آن سهیم می شوند. شرکت دارای شخصیتی جدای از شخصیت افراد می باشد که نام آن شخصیت حقوقی است. اگر چند نفر بخواهند با هم کاری را انجام داده و سودی ببرند باید شرکتی ثبت کرده و در غالب شرکت امور خود را انجام دهند.
با ثبت شرکت از مزایای ذیل بهره مند می شوید:
. دارای یک شخصیت حقوقی جدای از شرکا می شوید.
. اعتبار شرکت از یک شخص عادی بیشتر بوده و معاملات خود را راحت ترانجام می دهید.
. تمام امور بین شرکا در شرکت تعریف شده و در صورت اختلاف، تکلیف معلوم است.
. دارای کد اقتصادی و پرونده دارایی و حساب بانکی و دسته چک به نام شرکت می شوید.
اهداف شرکت
موسسه حسابداري و خدمات مالي تراز پردازان طاها ، با این باور که امروزه در عرصه رقابتی اقتصادهای جهاني و ملی، استفاده از اطلاعات مربوط و قابل اتکاء مهمترین ابزار تصمیم گیری مدیران می باشد و دستیابی به اطلاعات مذکور بدون استفاده از خدمات حسابداران و مشاورین مدیریت امکان پذیر نیست، فلذا به منظور رفع نیازهای حسابداری و مالي شرکت ها و موسسات (بازرگانی ، خدماتی ، پیمانکاری ، تولیدی)، کارخانجات و ارتقاء سطح کیفی اطلاعات مالی و سیستم های مدیریتی و کمک به ایجاد انضباط مالی در بخش های عمومی، خصوصی و دولتی و . . . ، فعالیت حرفه ای خود را با بهره مندي از كادر مجرب و متخصص در زمينه کلیه امور حسابداري ، حسابرسي، امور مالياتي، اموربيمه و نرم افزارهای مالی اصلاح حساب ،تنظيم دفاتر واظهارنامه مالياتي، ارايه خدمات ‏مالي ساليانه وموقت مورد نياز شركتها، ارائه نرم افزارهاي مالي‎ ‎با قابليت ‏متناسب سازي با نيازهاي خاص شركت تشكيل گرديد. از جمله موارد ديگر قابل ذكر كمك به شركتها در ‏استخدام حسابدار قابل اطمينان ومجرب مي باشد