(021) 88..5678-9

خدمات

 

ایمپلنت

ایمپلنت ( Implant)‏ به وسیله‌ها یا اجزاء مصنوعی‌ای گفته می‌شود که در بخشی از بدن نصب یا ثابت می‌شوند تا جایگزین یک عضو زیستی شده و کارهای آن عضو را انجام یا از فعالیت آن حمایت کنند. یکی از رایج‌ترین انواع ایمپلنت هم اکنون ایمپلنت‌های ارتوپدی و دندانی می‌باشد.

از هزاران سال پیش بشر در فکر جایگزینی دندانهای از دست رفته بوده است .روشهای گوناگون با مواد مختلف ا متحان گردید بالاخره دکتر Branemark  سوئدی موفق گردید ایمپلنتی(implant) از جنس تیتانیوم را بعنوا ن پایه جایگزین کننده ریشه بصورت علمی عرضه کند .از آن به بعد تمام پیشرفتهای علم معطوف به فرم ایمپلنت وسطح ایمپلنت گردید .تا بیشترین موفقییت دراز مدت را دا شته با شد .تا چند سال پیش ایمپلنت یک عمل لوکس برای افراد خاص به حساب می آمد و تعداد کمی از دندانپزشکان این عمل راانجام می دادند ولی امروزه ... 

ادامه مطلب ...

 

پروتز (ثابت و متحرک)

تیم پروتز رویال کلینیک شامل 4 نفر متخصص پروتز  8دستیار پروتز 5 دندانپزشک 7 لابراتور دندانسازی میباشد. خدمات این بخش شامل پروتزهای متکی بر ایمپلنت تک دندان بریج دست دندان ثابت و ثابت باز شوند متصل بر ایمپلنت براندهای میان دوره ای موقت پروتزهای تمام سرامیکی زیبایی لامینت لومینرز روکشهای با بیس زیرکونیوم های سرام پروتزهای هیبرید های بریچ-اوردنچر-پست و کور از جنس فلزهای قیمتی-نیمه قیمتی-غیرقیمتی-تمام سرامیکی و زیرکونیوم میباشد.

ادامه مطلب ...

 

ارتودنسی

ارتودُنسی (Orthodontics) یکی از رشته های تخصصی دندان‌پزشکی است. این کلمه مرکب است از دو واژه لاتین "ارتو" به معنای "راست" و "درست" و "ادوس" یا مشتق آن "دنس" به معنای "دندان". ارتودنسی یکی از مهمترین رشته‌های تخصصی دندانپزشکی است. همچنین اولین تخصص معرفی شده در دندانپزشکی می‌باشد.
کار ارتودنسی بیشتر تصحیح مال اکلوژن یا جفت شدن نامناسب دندانهاست. این امر می‌تواند ناشی از موقعیت نادرست دندانها و یا دو فک نسبت به هم باشد یا ممکن است درجاتی از هر دو مشکل در یک فرد موجود باشد. 

ادامه مطب ...

 

سفید کردن کردن دندان ها

دندان‌ها به مرور زمان و با گذشت سن دچار تغییر رنگ می‌شوند.این تغییر رنگ در اثر تغییر مواد معدنی مینا وعاج صورت می‌گیرد به این معنی که تخلخل مینا به مرور کم می‌شود وشفافیت خود را از دست می‌دهد.دندان‌ها هم چنین ممکن است به علت مواد رنگی غذاها باکتری‌ها وتنباکو دچار تغییر رنگ شوند.از آن جائی که سفیدی دندان‌ها به سور ناخود آگاه نشانه‌ای از جوانی بر شمرده می‌شودهمواره سفید کردن دندانها مورد درخواست مردم بوده است.

ادامه مطلب ...

 

اصلاح طرح لبخند

طرح لبخند شامل دندانهای قدامی فرد می باشد . فردی که دندانهای جلوی دهلنش فاصله دار یا نا منظم ‏است و یا کوتاه تر از حد طبیعی می باشد یا نا متقارن است و یا حتی بد رنگ میباشد. با اصلاح این ‏موارد ظاهری جذاب و لبخندی زیبا و اعتماد بنفس را تجربه می کند و از نمایاندن آن لذت می برد .در واقع اصلاح طرح لبخند راهی است برای  اعتماد بنفس بیشتر.

روشهای اصلاح طرح لبخند شامل ارتودنسی - لامینیت - . روکشهای زیبایی و کامپوزیتهای نوری ‏می باشد.
در صورتیکه دندانهانا منظم باشند با قرار دادن بریس ها روی دندانها در یک دوره 6 ماهه الی 2ساله ‏می توان آن ها را جابجا کرد . بهترین سن برای . ارتودنسی دوره نوجوانی و اوایل جوانی است.

ادامه مطلب ...