| 

 فروش بهترین نوع بذر

بذر یا اسپان انواع قارچ های خوراکی تولید کننده  فروش بهترین نوع بذر قارچ خوراکی را از ما بخواهید انواع بذرقارچ خوراکی شامل :  بذر قارچ صدقی و دکمه ای ,  و قارچ های غیر متعارف بنا به سفارش شما تولید و به صورت تازه در هر کجای ایران که باشید تحویل شما می گردد . شرکت نیلو آمادگی خود را جهت تامین بهترین نژاد های اسپان قارچ خوراکی را اعلام می نماید .

کمپوست پاستوریزه 

برای قارچ صدفی خودتان می توانید کمپوست سازی (تهیه بستر کشت) را انجام دهید که فقط به کاه و کلش نیاز دارید.احتیاجات عمده دیگر شما کیسه پلاستیکی و بذر است که باید خریداری نمائید اما در مورد قارچ دکمه ای کمپوست سازی فرایند پیچیده و زمان بر است خوشبختانه امروزه در ایران کارخانجات تمام مکانیزه کمپوست سازی اقدام به تولید کمپوست بذر زده (بلوک آماده) می نمایند . 

 خاک پوششی

در مرحله ای از پرورش قارچ  سطح کمپوست با لایه ای  از خاک با ساختار ویژه که قابلیت نگهداری آب را داشته و محرک رشد قارچ می باشد پوشانده می شود که به این جهت خاک پوششی نامیده می شود.خاک پوششی نامناسب می تواند کیفیت خوب کمپوست را بی اثر سازد و عملکرد را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.خاک پوششی از منابع داخل کشور تهیه می شود.

انواع قارچ صدفی پرورشی

 • قارچ صدفی صدف درخت  Kummer

  در جنگل های چوب سخت قرار دارد این قارچ روی تعدادی زیادی از مواد سلولزی قادر به رشد است این قارچ به نامهای از جمله قارچ صدفی، تپه صدفی، صدف درخت، قارچ حصیری و غیره نامیده شده است رنگ ارقام تحت تاثیر نژاد و حرارت محیط تغییر می یابد ساقه به صورت نا متقارن و غیر مرکزی یه کلاهک متصل می شود بافت کلاهک نازک و در بعضی به صورت منفرد است این قارچ در مجموع در مناطق معتدله و در جنگلهای گرمسیری جهان انتشار دارد .

 • قارچ صدفی خرما

  این قارچ تا کنون تحت نامهای مختلف از جمله قارچ هندی، قارچ خرما نامیده شده است قطر اسپورها از 15 میکرومتر تجاوز می کند این گونه دارای یک پوشش مجزا و یک حلقه پایدار بر روی ساقه است سیستم هیفی آن نیز ترکیبی از فرمهای دی میتیک و تری میتیک است در شرق ایالات متحده، این قارچ درختان سخت چوب را مورد حمله قرار می دهد در حالی که در نواحی مرتفع روی سوزنی برگهایی چون پیسیا و نراد رشد می کند این قارچ به طور معمول در بهار و تابستان یتفت می شود .

 • قارچ شاه صدف

  قارچ شاه صدف با داشتن بهترین مزه، نام مناسب شاه صدف را به خود اختصاص داده است شاه صدف با بافت سفت و محکم است این قارچ با ترجیح چوبهای خشبی درختان جنگلی به آسانی پرورش می یابد هر چند این قارچ بر روی کاه غلات نیز رشد می کند شاه صدف در سرتاسر جنوب اروپا، مرکز آفریقا، مرکزآسیا و جنوب شوروی سابق، استان کهکیلویه و بویراحمد ایران یافت  می شود این قارچ خاکزی است و بر روی ریشه های دفن شده درختان چوبی رشد می کند .

 • قارچ اگاریکوس بیتورگیس

  رشد این قارچ در مناطق معتدل ، در فصل پاییز ودر طبیعت است . اندام باردهی این قارچ نسبتا سفت با کلاهک صاف و سفید و در اندام های مختلف می باشد قطر کلاهک 5 تا 9 سانتیمتر است . محل اتصال کلاهک با ساقه به صورت حلقه ای به نام انالوس است این قارچ همان قارچی است که مورد استفاده ما قرار می گیرد و در بازار به اسم قارچ دکمه ای شناخته شده است این قارچ برای فروش تازه در سوپر مارکتها و فروشگا ههای مواد غذایی و همچنین برای حمل به مناطق دور با توجه به مقاومت نسبی آن به ضربه مناسب است.

نکاتی در مورد قارچ های خوراکی

بیشتر غذاهایی که با قارج تهیه می‌شود شامل ویتامین ب، ویتامین سی، پروتئین، آهن، پتاسیم، سلنیوم و دیگر مواد معدنی است. آنها همچنین منبعی برای بتا گلوکان‌هایی است که از سیستم ایمنی بدن محافظت کرده و بدن را از بیماری‌های گوناگون حفظ می‌کند. یکی از جالب‌ترین ویژگی قارچ این است که این ماده تنها منبع ویتامین دی غیر حیوانی است و مهم‌تر از آن با پختن از بین می‌رود. همان طور که می‌دانید ویتامین دی برای کودکان ضروری است.همه می‌دانند که میوه‌ و سبزیجاتی که به رنگ روشن هستند برای سلامتی خوب است. اما باید قبل از مصرف به چند نکته توجه داشت...