درباره ما

تاریخچه

شرکت رادین بعنوان یک شرکت وارد کننده و توزیع کننده کالا در زمینه تجهیزات پزشکی و بیمارستانی در سال 1360 تأسیس گردید و از همان زمان شبکه توزیع خود را در سراسر کشور بوسیله عوامل توزیع خود گسترش داده است. خط مشی مشتری مداری ما سبب گشته که تجهیزات مورد نیاز جامعه را با کیفیت بالا و قیمتهای مناسب تأمین نماییم. ما خدمات پس ازفروش خوبی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهیم و هرگز فراموش نمی کنیم که رضایت مشتری اولین اولویت ماست.

 

خدمات
خدمات شرکت رادین شامل برگزاري دوره هاي آموزشي تخصصي در داخل و خارج از کشور، ارائه خدمات مشاوره اي فني و تخصصي، برگزاري سمينارها و کنگره هاي علمي – تخصصي و فني، تعمير و بازسازي تجهيزات آزمايشگاهي و تحقيقاتي، ارائه خدمات بعد از فروش و ارائه خدمات پشتيباني فني و تخصصي و تامين لوازم مصرفي تجهيزات است.

پشتیبانی
شرکت رادین با استفاده از مسئولين فني ماهر و با تجربه، کليه خدمات پس از فروش از جمله نصب و راه اندازي، برگزاري دوره هاي آموزشي و همچنين تعمير سيستمهاي ارائه شده را در صورت نياز بر عهده گيرد. کليه مراکز مي توانند از خدمات، سرويس و همينطور مشاوره مهندسين کارآمد و دوره ديده و کارشناسان و تکنيسين هاي اين شرکت بهرمند شوند.

ارتباط با مشتری
مشتریان نیروی حیاتی هر سازمانی هستند به دست آوردن رضایت آنها از مهمترین اهداف شرکت رادین می‌باشد. در این راستا مدیران ارشد این سازمان به خوبی می‌دانند موفقیت آنها در دستیابی به اهداف کلان سازمان، به جلب رضایت مشتریان وابسته است که در این راستا اقدام به ایجاد واحد ارتباط با مشتری نمودند تا بتوانند از طریق کانال‌های گوناگون با مشتریان محترم شرکت رادین ارتباط دوسویه برقرار نمایند.

مشتریان
شرکت رادین عرضه کننده تجهیزات پزشکی، چشم پزشکی، بیمارستانی، جراحی و آزمایشگاهی با هدف توزیع محصولات با کیفیت از شرکت‌های صاحب نام و مطرح دنیا و ارائه خدمات پس از فروش مناسب و شایسته به مشتریان خود، امروز طیف وسیعی از دانشگاه‌ها و مراکز علمی، بیمارستان‌ها و کلینیک‌های تخصصی را تحت پوشش محصولات و خدمات خود قرار داده است.