پاراکلینیک

آزمایشگاه

آزمایشگاه بالینی بیمارستان مهرآرا همگام با سایر بخشهای تخصصی بیمارستان مجهز به جدیدترین دستگاهها و تکنولوژی آزمایشگاهی بوده، در این آزمایشگاه، با استفاده از سیستم های اتوماتیک از قبیل اتوانالایزر رندوم‌اکسس بیوشیمی، دستگاههای شمارش‌گر خودکار سلولی ویژه هماتولوژی (خون‌شناسی)، کواگولومتر، سدیمانومتر و سایر آنالیزورهای اتوماتیک، دخالت نیروی انسانی و متعاقبا خطاهای مربوطه به حداقل ممکن تقلیل یافته است. همچنین آزمایشات هورمونی، ایمونولوژیک، ویروس‌شناسی و ژنتیک با سیستمهای کمیلومینسانس، الایزا و PCR جواب دهی می شوند . سیستم های فوق تحت کالیبراسیون و کنترل مستمر توسط محصولات کمپانی Roche سوئیس می‌باشند.

بهره‌ مندی از سیستمهای اتوماتیک سریع در این آزمایشگاه امکان جواب دهی کلیه آزمایشات روتین بیماران را در مدتی کمتر از یک ساعت از زمان نمونه‌ گیری میسر نموده است. ساعات پذیرش بیماران سرپایی از 7 صبح تا 7 عصر بوده و نمونه‌ گیری بدون استفاده از سرنگ و به وسیله سیستم نمونه گیری خودکار با واسطه خلا (vacutainer) انجام می‌گردد که علاوه بر تخفیف درد و آسیب بافتی، متضمن سهولت و سرعت در فرایند نمونه‌ گیری و افزایش دقت و صحت در جواب دهی می باشد.


داروخانه

داروخانه بیمارستان مهرآرا به عنوان مرکز اطلاعات دارویی و عرضه کلیه داروها و لوازم پزشکی مصرفی در حال خدمت‌ رسانی است و از طریق ارتباط با تمامی واردکنندگان و توزیع‌کنندگان این اقلام قادر است آخرین اطلاعات علمی، موجودی و قیمت کالاهای مورد نیاز مراجعه‌کنندگان و بیماران گرامی را ارائه نماید.

تهیه و ارسال نیازهای مصرفی پزشکی و دارویی بیماران از دیگر خدمات این مرکز دارویی است.


سی تی اسکن

دستگاه CT-Scan موجود، اسپيرال مولتي دتكتور مي‌باشد. این دستگاه قابليت ايجاد تصاوير سه بعدي با كيفيت بالا را دارد که از جمله می‌توان CT آنژيوگرافي از تمام عروق بدن و نيز امكان انجام Virtual Colonoscopy، Virtual Bronchoscopy و HRCT در مقاطع نازك 1 ميليمتري براي بررسي دقيق‌تر را برشمرد.


راديولوژي

تصویربرداری مهرآرا مجهز به دستگاه راديولوژي ديجيتال و فلوروسكوپي با دقت بالا مي‌باشد كه در انجام راديولوژي‌هاي ساده و اختصاصي از اعضاي بدن مورد استفاده قرار مي‌گيرد. وجود دستگاه رادیولوژی دیجیتال از مزایای این مرکز محسوب می‌شود که در ارائه خدمات تصویربرداری دقیق، بسیار ارزشمند خواهد بود.