تصاویر چند کنفرانس استاد

. . .

معرفی فعالیت های استاد

. . .

درباره استاد

. . .

دکتر علیرضا رحمانی، متولد رودسر ۱۳۴۶، تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته علوم تربیتی (مدیریت و برنامه ریزی آموزشی) از دانشگاه اصفهان آغاز کرد و پس از اتمام این دوره در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تربیت معلم تهران به تحصیل پرداخت. 

وی سپس مدرک دکتری را از دانشگاه تربیت مدرس اخذ ,و سپس دوره تخصصی در خصوص مدیریت پژوهشی و برنامه ریزی آموزش عالی را در دانشگاه کاسل ـ آلمان گذراند.

 و دوره های پژوهشی را در دانشگاههای ساترن کراس و گریفیث کوئینزلند استرالیا گذراند  ایشان هم اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه تهران می باشد.

به نوشتن علاقه زیاد دارد اما به کیفیت بیشتر از کمیت اهمیت می دهد و اعتقاد دارد باید از طریق نوشتن دیگران را در معلومات و تجربیات خود سهیم کرد.

نباید نسل جدید را از دانش خود محروم کرد 

و باید دانست که سهیم کردن دیگران در علم و تجربه باعث افزایش و تعالی دانش خواهد شد.همچنین اعتقاد دارد که توقف در نوشتن پایان عمر علمی شخص تلقی می شود و کسی که دست به قلم نمی گیرد دانشمند نیست

با دانشجویان همانند فرزندان خود رابطه عاطفی برقرار می‌کند، برای آنها غصه می‌خورد، به آنها تشر می‌زند، آنها را راهنمایی می‌کند، به آنها احترام می گذارد و خلاصه آنها را بخشی از خود می داند. مدارا، گذشت و انسانیت اصولی است که وی در روابط با دیگران به خصوص در رابطه با همکاران و دوستان از آن بهره زیاد برده است.

به کارهای عملی حقوق در خصوص قراردادهای بین المللی و مذاکرات قراردادی علاقمند است و از مذاکره با مجرب‌ترین حقوقدانان بین‌المللی استقبال می کند.

هرگز در مذاکرات برای رسیدن به هدف خود، شخصیت افراد را نشانه نمی رود ولی از به چالش کشیدن دیدگاه های آنها لذت می برد.

تحصیلات و تجربیات استاد

. . .

 • سال 1346

  لیسانس مدیریت از دانشگاه اصفهان

 • سال 1351-1360

  کارشناسی ارشد و اخذ مدرک دکتری

 • سال 1361-1365

  دوره تخصصی مدیریت در آلمان

 • سال 1366 تا 1372

  دوره پژوهشی در دانشگاه استرالیا

 • سال 1375 تاکنون

  مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران 

اطلاعات تماس :
آدرس : دفتر استاد رحمانی:تهران ، خیابان شریعتی ،کوچه نوید ، پلاک54
تلفن : 265566221
ایمیل : rahmani@rah.com